DANUBEcare na 11. Memorijalnom naučnom skupu o zaštiti životne sredine „Dr Milena Dalmacija” (1-4. aprila 2024.)
Uncategorized @sr

Članica DANUBEcare tima dr Vesna Vasić učestvovala je na 11. Memorijalnom naučnom skupu o zaštiti životne sredine „Docent dr Milena Dalmacija“, koji je održan od 1. do 4. aprila 2024. godine, na Univerzitetu u Novom Sadu, Novi Sad, Srbija.

Konferenciju su organizovali Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, fondacija „Docent dr Milena Dalmacija”, Horizon Europe projekat SmartWaterTwin i projekat BEuSED Fonda za nauku Republike Srbije.

Tokom konferencije, dr Vesna Vasić je predstavila rezultate istraživanja dobijene u okviru DANUBEcare projekta. Ona je učesnike upoznala sa ciljevima projekta i predstavila preliminarne rezultate ispitivanja ljušture raka F. limosus kao biosorbenta za uklanjanje jona teških metala iz vode.