Učešće DANUBEcare projekta  na 2. TwiNSol-CECs radionici i letnjoj školi
Uncategorized @sr

Učešće DANUBEcare projekta na 2. TwiNSol-CECs radionici i letnjoj školi

Projekat DANUBEcare uspešno je predstavljen na 2. TwiNSol-CECs radionici i letnjoj školi, održanoj na Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu od 6. do 12. juna 2024. godine. Fokus događaja organizovanog od strane TwiNSol-CECs tima sa Tehnološkog fakulteta, Univerziteta u Novom Sadu, je bio na inovativnim tehnologijama za tretman vode. Tom prilikom je okupljen veliki broj stručnjaka, istraživača i zaposlenih u industriji kako bi se bavili izazovima u vezi prisustva emergentnih zagađujućih materija u vodenim izvorima.

Članovi DANUBEcare tima, dr Vesna Vasić i dr Dragana Lukić, aktivno su učestvovale u ovim događajima predstavljajući publici ciljeve projekta, koji uključuju korišćenje ljuštura raka kao adsorbenta za uklanjanje jona teških metala iz otpadnih voda. DANUBEcare istraživački tim je ponosan što je bio deo ovako inovativnog i značajnog poduhvata i raduje se nastavku saradnje i napretku u oblasti tretmana vode i zaštite životne sredine.